NASA-ini inženjeri su isključili instrument za proučavanje plazme na svemirskoj letelici Voyager 2 zbog kako bi uštedeli i sačuvali smanjujuće količine energije na letelici. I pored toga, letelica, koja se nalazi preko 12,8 milijardi milja od Zemlje, nastavlja sa istraživanjima sa preostala četiri instrumenta. Cilj očuvanja energije je produženje operativne sposobnosti letelice do 2030-ih godina. Ovaj podvig naglašava jedinstvenu ulogu letelice u istraživanju međuzvezdanog prostora izvan našeg solarnog sistema.
Voyager 2 nastavlja da funkcioniše sa svojim preostalim naučnim instrumentima uprkos udaljenosti od preko 12,8 milijardi milja (20,5 milijardi kilometara) od Zemlje. Ispitivanje regiona van heliosfere, zaštićenog mehura čestica i magnetnih polja koje stvara Sunce, omogućeno je zahvaljujući naporima inženjerskog tima.
Misija je suočena sa izazovima u očuvanju energije jer letelice gube oko 4 vata snage svake godine radioizotopskih termoelektričnih generatora na bazi plutonijuma. Tim je morao da isključi sve sisteme i instrumente koji nisu neophodni za osnovne operacije, uključujući neke grejače. Poslednji pokušaj štednje energije podrazumeva isključivanje instrumenta za proučavanje plazme, dok se drugi instrumenti i dalje koriste za istraživanje međuzvezdanog prostora.
Inženjeri pažljivo prate sve promene na letelici staroj 47 godina da bi izbegli bilo kakve nepredviđene posledice, a potvrđeno je da je isključivanje instrumenta prošlo bez incidenata. Tim će nastaviti da nadgleda stanje letelice i da donosi odluke koje će maksimizirati naučne rezultate misije.